Najlepsze nowości dla początkujących czytelników

najlepsze nowości dla początkujących czytelników

Prezentujemy najlepsze nowości dla początkujących czytelników. Dobór książek dla dzieci jest szczególnie ważny właśnie w momencie, gdy dziecko dopiero szlifuje umiejętność samodzielnego czytania. Gdy sama czynność sprawia jeszcze problemy, ważne by tekst był ciekawy i wciągający, by dodatkowo nie zrazić, a zachęcić 🙂

Każdą z książek pokazywaliśmy już na blogu, ale aby nikt nie pogubił się w gąszczu kapitalnych jesiennych nowości, postanowiliśmy zebrać razem te, które łączy wspólny mianownik – są świetne i przygotowane dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem.

Mam dla Was aż cztery propozycje, które ukazały się na naszym rynku w ostatnim miesiącu… no to zaczynamy!

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajmnica srebra

tekst: Martin Widmark, ilustracje: Helena Willis, tłumaczenie: Barbara Gawryluk, wydawnictwo: Zakamarki

Samej serii, Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, nie muszę przedstawiać, wszak to międzynarodowy bestseller od lat. Dzięki poznańskiemu wydawnictwu Zakamarki polscy czytelnicy mogą cieszyć się przygodami dzielnych detektywów już od jedenastu lat!

„Tajemnica srebra” to dwudziesty szósty tom serii, jesli nie liczyć wszystkich ksiąg łamigłówek i zagadek, o których pisaliśmy tu!

Rzecz dzieje się w październiku, jest słoneczna jesień, a w Valleby są prowadzone prace archeologiczne. Lasse i Maja zgodnie uważają, że praca archeologa jest bardzo ciekawa i postanawiają zrobić sobie wypad, by popratrzeć na wykopaliska. Już po drodze jednak, dzieciaki zauważają kilka dziwnych rzeczy… pastor zgubił kalosze, zdenerwowany recepcjonista hotelu wybiega krzycząc, że rezygnuje z posady, a pewni państwo przedziwnie zachowują się w kawiarni. Lasse i Maja zwiększaja swoją czujność, coś tu jest nie tak!

Gdy docierają na miejsce prac, widzą, że nad wykopem zgromadzeni są niemal wszyscy mieszkańcy Valleby. Wszyscy w napięciu obserwują archeolożkę i jej asystenta, którzy przesiewają wykopaną ziemię by ni cnie przeoczyć. Jesli dziś nic nie znajdą, dziura zostanie zakopana, a poszukiwania zakończone. Niektórym mieszkańcom bardzo zależy, żeby coś się jednak znalazło! Więcej o tej książce przeczytacie tu!

Feralne Biuro Śledcze. Złodziej widmo

tekst: Sven Jonsson, ilustracje: Zosia Dzierżawska, wydawnictwo: Bajka

Czwarty tom nowej serii detektywistycznej. Tym razem mamy do czynienia z niezłym wyzwaniem dla agenta Czajki i jego niezmordowanych współpracowników. Otóż… uwagę szefa detektywów zwrócił fakt, że wszystkie nagłówki gazet mają wspólny mianownik. Bo jaki wniosek wysnulibyście, gdyby ze wszystkich okładek gazet krzyczały do Was hasła typu „Młodej parze zniknęły draże”, „Gdzie żeliki Amelki?” czy „Zakusy na miętusy”!!! To oczywiste, zwłaszcza dla takiego bystrzaka jak Czajka, że coś jest na rzeczy.

Cała ekipa Feralnego Biura Śledczego zabrała się za wykrycie złodzieja smakołyków. Ustawili żywą pułapkę w parku w postaci inspektora Zamęta z paczką wafelków. Niestety… zupełnie nie wiadomo jak i kiedy, słodycze zapadły się pod ziemię, a Zamęt przysięga, że nie próbował ani kawałeczka. Czy agentowi Czajce i jego współpracownikom uda się rozwikłać tę tajemniczą zagadkę?

Więcej o książce pisaliśmy tu!, a do naszego wywiadu z tajemniczym Autorem serii możecie wrócić klikając tu!

Sto porad dla kłamczuchów

tekst: Eva Susso, ilustracje: Benjamin Chaud, tłumaczenie: Marta Wallin, wydawnictwo: Zakamarki

Sto porad dla kłamczuchów to powieść dla dzieci o miłości, przygodach i kłamstwach, kontynuacja książki “Sto porad dla nieśmiałych”.

Główny bohater to Rolf. Chłopak, który mieszka w centrum Paryża z siostrą, rodzicami, babcią i psem. Rodzina jest bardzo zamożna, a ich dom to istny pałac. Każde z dzieci ma, na przykład, oddzielny pokój ze swoją własną łazienką. To właśnie prywatna toaleta Rolfa jest jego ulubionym miejscem w domu. Tam czyta ukochane książki, a również prowadzi obserwacje. Okno toalety Rolfa wychodzi na tłumną ulicę przy której mieści się zieleniak prowadzony przez pana Ahmeda. Ale oczywiście nie z Jego powodu, ani z powodu owoców i warzyw, Rolf spędza czas na obserwowaniu przez lunetę sklepu. Pan Ahmed ma córkę, która często mu pomaga w pracy. To Ofelia, którą Rolf darzy wyjątkowym uczuciem i uważa za najpiękniejsza dziewczyne na świecie. Marzy, by z nią porozmawiać i jej zaimponować, lub choć rozśmieszyć odrobinę. Nie jest to jednak prosta sprawa, nieśmiałość go rozkłada na łopatki.

Więcej o książce pisaliśmy tu!

Podręcznik dla superbohaterów. Część 1: Podręcznik

tekst i ilustracje: Elias i Agnieszka Vahlund, tłumaczenie: Marta Rey-Radlińska, wydawnictwo: Debit

Niesamowita książka o komiksowej formie o przemocy w szkole. To część pięrwsza serii zatytułowanej „Podręcznik dla superbohaterów”, objętej patronatem Strefy Psotnika.

Główną bohaterką tej opowieści jest Lisa. Ma dziewięć lat, dwa chomiki, niedawno przeprowadziła się do swojej babci i zaczęła nauke w nowej szkole. I nie byłoby tak źle bez mamy, która na kilka miesięcy musiała wyjechać za granicę, gdyby nie to, że w szkole już od pierwszego dnia miała problemy z rówieśnikami. Chłopcy dokuczali jej z powodu jej dużych uszu. Przezywali ją, a co gorsza codziennie gdy wracała do domu, biegli za nią i ją straszyli.

Siostra babci Lisy pracuje w bibliotece, którą dziewczynka mija, gdy wraca ze szkoły do domu. To właśnie tam często szuka schronienia przed bandą okropnych chłopaków. Pewnego dnia, gdy kryła się pomiędzy regałami, ujrzała książkę, z której biła jakaś magiczna moc… była tak czerwona, że aż bił z niej blask! Okazało się, że to „Podręcznik dla Superbohaterów”, w którym znajdowały się opisy supermocy i odpowiednich dla nich treningów. Lisa postanowiła wypożyczyć książkę do domu i nieco się z nią zapoznać ? Więcej o książce przeczytacie tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz