Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Na tropie złodziei obrazów to nowość wydawnictwa Bosz.
Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Na tropie złodziei obrazów to nie tylko świetna lektura do wspólnego, głośnego czytania, ale również idealne narzędzie do edukacji artystycznej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Mamy tu trzymającą w napięciu opowieść sensacyjno-detektywistyczną, której akcja toczy się między innymi we wnętrzach Wallace Collection w Londynie. Na dużych, często zajmujących całe rozkładówki, ilustracjach znajdziecie reprodukcję obrazu Hansa Falsa Śmiejący się kawaler oraz wiele obrazów inspirowanych wielkimi, światowej sławy, dziełami, takimi jak na przykład Dziewczyna z perłą Jana Vermeera, Tytus, syn artysty Rembrandta czy chociażby Dama z wachlarzem Diego Velazqueza.
Głównymi bohaterami książki są tytułowi mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk, którzy spotykają się pewnego dnia w londyńskim parku miejskim i od razu nawiązuje się między nimi przyjaźń. Przypadkowo stają się świadkami rozmowy dwóch złodziejaszków, którzy planują kradzież cennego płótna. Zwierzęta nie mogą na to pozwolić! Wszak dzieła sztuki mieszczące się w muzeach należą do wszystkich obywateli. Z pomocą rodziny, wpływowych przyjaciół oraz Tajnej Policji Zwierzęcej, próbują udaremnić napad. Czy im się to uda? Sprawdźcie sami!
W książce znajdziecie wątki nie tylko artystyczne, ale również przyrodnicze. Czytelnicy, zupełnie przy okazji, będą mogli poznać bliżej zwyczaje jeży i myszy, tryb dnia i nocy czy dietę.
Opowieść kończy się zapowiedzią kolejnej części przygód Tymoteusza i Fryderyka. Prace nad kontynuacją są już zaawansowane i ukaże się ona jeszcze w tym roku! HURRA 🙂 CZEKAMY!
Autorką książki jest Dagmara Budzbon-Szymańska, copywriterka, dziennikarka i blogerka. Publikuje i sprzedaje teksty od ponad 12 lat. Z wykształcenia jest historykiem sztuki. Jej pasją jest malarstwo, rzeźba i architektura, a także przekazywanie miłości do tych tematów najmłodszym.
Ilustracje w książce zawdzięczmy Joannie Gębal. Urodzona w 1989, zajmuje się ilustracją oraz grafiką użytkową, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończyła Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ilustruje do magazynów, książek, animacji, projektuje wzory na tkaniny, opakowania produktów, identyfikacje wizualne. To pierwsza nasza okazja do prezentacji tej artystki, choć czytelnicy mogą rozpoznać jej kreskę chociażby dzięki książkom z katalogu wydawnictwa Muchomor, takim jak Alfabet niepodległości czy Rozumiemy się bez słów.
Dzięki tej nowości Psotnik po raz pierwszy ma okazję przybliżyć Wam również wydawnictwo Bosz, którego specjalnością są albumy ze sztuką oraz kalendarze z reprodukcjami sławnych artystów. Wydawnictwo poprzez serię o myszy i jeżu ma nadzieję przybliżyć najmłodszym sztukę. Super robota! Brawo!
tekst: Dagmara Budzbon-Szymańska
ilustracje: Joanna Gębal
wydawnictwo: BOSZ, 2022
format: 205 × 275 mm
objętość: 64 stron
cena okładkowa: 34,90 zł
dla dzieci w wieku: przedszkolnym i wczesnoszkolnym
Jeśli macie ochotę na więcej książek dla dzieci związanych ze sztuką, to zapraszam tu!