Prezentujemy trzy zwierzęce nowości od Dwóch Sióstr!
Ale słodko i miło nie będzie! Raczej otrzeźwiająco!
Są idealne w komplecie, choć oczywiście każda z nich to mocny głos! Dają możliwość czytelnikowi spojrzenia z nieco innej perspektywy… z perspektywy zwierzęcia.
Niesamowicie wymowne i poruszające. Zmuszające do refleksji! Bo nie często zastanawiamy się z dziećmi, jak zwierzęta postrzegają ludzi, co czują gdy wycinamy las, albo co myślą o tym, że się nimi żywimy… zobaczcie koniecznie, a potem CZYTAJCIE z dziećmi i rozmawiajcie 😀
Przedstawiamy zwierzęce nowości od Dwóch Sióstr w kolejności ukazania się.
“Znikające zwierzęta”
tekst i ilustracje: Isabella Bunnell, tłumaczenie: Tina Oziewicz, wydawnictwo: Dwie Siostry, 2017, objętość: 32 strony, dla dzieci w wieku 4+, cena okładkowa 34 zł
To pięknie, kolorowo zilustrowany album, w którym przedstawiono gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem. Na świecie jest tak mało ich przedstawicieli, że naprawdę ciężko je spotkać. Tu autorka tak zmyślnie poukrywała je w ilustracjach, że trzeba się uważnie wpatrzeć, żeby je odnaleźć. Występujące tu gatunki są często tak mało znane, że nie posiadają polskich nazw! Mobula, mrówkożer workowaty czy acerodon słaby… mówi Wam to coś?
Książka została podzielona na dwie części. W pierwszej z nich znajdują się plansze przedstawiające różne krajobrazy. Każdy jest podpisany. Są tu sawanna, jeziora, podziemia, morze, przestworza i wiele innych.
Po lewej stronie rozkładówki znajduje się ilustracja przedstawiająca konkretne zwierzęta wraz z nazwą gatunku, które występują w danych warunkach.
Zadaniem czytelnika jest odszukanie znikających zwierząt.
W drugiej części książki znajdują się plansze, gdzie poprzednio ukryte gatunki zwierząt, są krótko i treściwie opisane. O każdym z nich są informacje na temat występowania, liczebności, wyglądu i powodu, dla którego znika!
“Człowiek jaki jest, każdy widzi”
“Ma długie odnóża, którymi cały czas mach, wąski pysk, z którego wylatują bąbelki i wielkie groźne macki. Świeci w ciemnościach jak świetlik i potrafi latać jak ptak.”
Zaskakujący opis człowieka widzianego oczyma zwierząt!? I taka jest cała ta książka! Bardzo zabawna, niebanalna, wprawiająca momentami w osłupienie.
To opowieść o pewnej rodzinie Yetich, którzy prowadzą uroczą agroturystykę wysoko w górach, po tej stronie zbocza, na który człowiek nigdy nie zagląda. Gospodarze wraz ze swoimi gośćmi, papugą, leniwcem, wilkiem i innymi, rozprawiają o człowieku, zasypywani dociekliwymi pytaniami ciekawskiego dziecka – małej Yetinki.
A do tego piękne akwarelowe ilustracje!
“Dziwolągi”
tekst: Cristóbal León, Cristina Sitja Rubio, ilustracje: Cristina Sitja Rubio, tłumaczenie: Maciej Byliniak, wydawnictwo: Dwie Siostry 2017, objętość: 44 strony, dla dzieci w wieku 4+, cena okładkowa 32 zł
Bardzo poruszająca, operująca głównie obrazem, wielka formatem, co i przekazem!
Wsłuchajcie się w opowieść zwierząt, które pewnego dnia wróciły do domów, a te po prostu ZNIKNĘŁY! Nic, oprócz szkieletów, po nich nie zostało! Zrozpaczone stworzenia zaczęły szukać , ale to co znalazły, nie poprawiło ich sytuacji. Wszystko było pocięte i nic nie dało się już z tym zrobić!
Wszystkie razem opracowały plan. Sprawdźcie koniecznie co z tego wynikło! Ja nie mogę się od tej książki oderwać. Zrobiła na mnie piorunujące wrażenie, w ilustracjach jest coś surowego, dziecięcego i bardzo szczerego. Cudowna i napawająca nadzieją!
Cudownie, że takowe powstają! <3 CUDOWNIE!
Ojj, zachęciałaś mnie do zakupu "Dziwolągów", ojj zachęciłaś… 🙂