chopin_1

dwa_1

kochamy audiobooki. Z wielu powodów. Pozwalają usłyszeć, jak inni wspaniale czytają i interpretują ulubione historie, często wcześniej przeczytane w książkach, pozwalają odkryć je na nowo, umilają podróż samochodem, ułatwiają zasypiać w nowym miejscu, odtwarzane wiele razy pozwalają naprawdę zaprzyjaźnić się z wieloma opowieściami, pozwalają dowiedzieć się nowych rzeczy. Są super. I na szczęście jest w czym wybierać 🙂

“Mistrzowie wyobraźni” to seria pięknych audiobooków przedstawiających sławne postaci i ich talenty. Możemy wysłuchać opowieści o Chopinie, Fahrenheicie, Korczaku, Skłodowskiej-Curie i Heweliuszu. Poznajemy ich pasje, historie ich dzieciństwa, czasy w których żyli. Wszystkie pięknie wydane i wspaniale przeczytane przez mistrzów: Jana Englerta, Annę Dymną, Adama Ferency czy Henryka Talara. Każdy audiobook, obok dwóch płyt CD w etui o charakterystycznym, prostokątnym kształcie zawiera jeszcze publikację – książeczkę rozszerzającą historię ze słuchowiska o nowe wątki i ciekawostki.

“Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie” przedstawia nam naszego największego kompozytora. Najpierw poznajemy jego tatę Mikołaja, jesteśmy świadkami narodzin Fryderyka, a potem jego talentu. Dowiadujemy się jak wyglądały początki nauki muzyki młodego pianisty pod kierunkiem ekscentrycznego nauczyciela Wojciecha Żywnego, który o swoim małym uczniu mówił “muzyczny skarb”. Słuchamy o pierwszym ważnym koncercie, na którym nie było jego mamy. I o tym, czy Chopin czytał nuty na suficie, jakie miał inne zdolności i co to był “kurier szafarski”. Jest też prawdziwy diament od samego cara. Pełno tu także muzyki Chopina. Z książeczki dowiadujemy się wielu ciekawostek na temat fortepianu, skąd pochodzi nazwa instrumentu oraz co oznaczają różne muzyczne pojęcia.

“Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita”  to opowieść o słynnym gdańskim uczonym, wynalazcy termometru i jego czasach. O największej tajemnicy jego życia i strasznym fatum w rodzinie Daniela Gabriela. O Gdańsku, Amsterdamie i bardzo smutnych losach, które układają się w tajemnicza zagadkę. Dowiadujemy się, co to był “pozłacany chłopek”, czy termometria. Podążamy śladami Fahrenheita i jego marzeń o szklanych rurkach, o podróżach, uczonych profesorach. Posłuchajcie, co miał wspólnego z modelem oka. My, po wysłuchaniu tej historii, wciąż zastanawiamy się z Aleksandrem dlaczego, skoro Fahrenheit był Polakiem, w naszym kraju do pomiaru temperatury powszechnie używa się skali Celsjusza.

Książeczka zawiera najważniejsze osiągnięcia naukowca, słowniczek naukowych pojęć oraz dodatek młodego naukowca, czyli opisy eksperymentów z temperaturą do samodzielnego wykonania.

AudioBUKI to prawdziwa radość słuchania. Sięgajcie po wszystkie z serii “Mistrzowie wyobraźni” i dajcie znać, który to Wasz ulubiony.

chopin (1)

chopin_środek

farenhait (1)

olo (1)

“Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie”

autor: Anna Czerwińska – Rydel

czyta: Jan Englert

Buka, 2015

2 CD 1 godz. 43 min. + książeczka

wiek: od 7 lat

cena okładkowa: 39,80 zł

 

“Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita”

autor: Anna Czerwińska – Rydel

czyta: Adam Ferency

Buka, 2014

2 CD 80 min. + książeczka

wiek: od 8 lat

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz