Najlepsze książki WYSZUKIWANKI dla dzieci

Najlepsze książki WYSZUKIWANKI dla dzieci

Uwielbiamy tego typu książki. Niektóre są z nami od lat i cięgle do nich wracamy. Dziś prezentujemy najlepsze książki WYSZUKIWANKI dla dzieci. Takie, które ciągle są w użyciu, część to książki będące od lat w księgarniach, a część to nowości, które pomimo, iż przeznaczone dla dzieci młodszych, u nas świetnie się sprawdzają i potrafią zainteresować nawet młodsze szkolniaki.

Książki wyszukiwanki są bardzo pomocne w ćwiczeniu koncentracji i spostrzegawczości. Dobrze zaprojektowane potrafią skupić uwagę dziecka na długo. Pobudzają do opowiadania własnymi słowami, swobodnej interpretacji. Mogą też zaspokoić potrzeby estetyczne, poprzez kontakt z pięknymi obrazami.

Gdzie jest moja siostra?

autor: Sven Nordqvist, wydawnictwo: EneDueRabe, 2008, objętość: 24 strony, dla dzieci w wieku: 3+, cena okładkowa: 37 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA ZA 28 zł

To książka którą mamy już tak długo, że nie pamiętamy od kiedy. Jej autorem jest Sven Nordqvist – ilustrator takich bestsellerowych serii jak Mama Mu czy autor przygód poczciwego Pettsona i jego kota Findusa. “Gdzie jest moja siostra?” to książka absolutnie wyjątkowa. Wydana w dużym albumowym formacie podróż przez bajeczne krajobrazy. Każda ilustracja jest płynną kontynuacją poprzedniej. Mając ją przed oczami towarzyszymy małemu braciszkowi w poszukiwaniu jego siostry. Autor tworzył tę książkę pótora roku… co nie dziwi gdy patrzy się na ilustracje – pełne detali, zabawnych i zaskakujących scen. Wytropienie siostry czasami graniczy z cudem.

Dinozaur na tropie

tekst i ilustracje: Sophie Guerrive, tłumaczenie: Rafał Witek, wydawnictwo: Bajka, 2017, objętość: 36 stron, dla dzieci w wieku: 4+, cena okładkowa: 34,90 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA ZA 26 zł

Każda rozkładówka to, niezwykle szczegółowa i pełna detali, wielka ilustracja. Na marginesie każdej z nich znajdują się zadania do wykoniania dla czytelnika! To iście detektywistyczne zagadki! W tłumie postaci, wśród mnóstwa maleńkich elementów należy wyszukać przedmioty.

To książka dla dzieci, która trenuje cierpliwość i spostrzegawczość. Można bawić się nią przez długie godziny. W poszukiwaniach pomaga Detektyw Dinozaur. Pojawia się na każdej planszy i szuka razem z czytelnikiem.

Każda plansza to zupełnie inna przestrzeń. Jedna przedstawia zwariowany lunapark, inna przestrzeń kosmiczną.

Jedno jest pewne z książką „Dinozaur na tropie” – kto szuka, niekoniecznie znajdzie ? Zadania ukryte w książce są tak trudne, że wymagają naprawdę sporo czasu, nawet dla dorosłej osoby.

Gdzie jest tort?

autor: The Tjong-Khing, wydawnictwo: EneDueRabe, 2008, dla dzieci w wieku: 3+, cena okładkowa: 29,90 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA ZA 22,40 zł

To obrazkowa książka indonezyjskiego ilustratora, w której rozgrywają się sceny mrożące krew w żyłach 😀 Tuż przed rozpoczęciem przyjęcia urodzinowego, szczury kradną tort Państwa Psytulińskich. Gospodarze puszczają się za nimi w pościg i na każdej rozkładówce możemy śledzić postępy tej pogoni. Ale to nie wszystko. Równolegle wiele innych postaci przeżywa swoje dramaty. Małe kaczątko zgubiło się od swojej rodziny i jest wielkie prawdopodobieństwo, że nigdy ich nie odnajdzie. Mały króliczek płacze, szukając po całym lesie swojej ukochanej przytulanki, a mały prosiaczek oddalił się od swoich rodziców i teraz szukają go przerażeni. Na kartach tej książki, zupełnie niepozornej w pierwszej chwili, mieści się bardzo dużo emocji, ale na szczęście, wszystkie wątki kończą się happy endem 🙂

Pikotek chce być odkryty

autor: Tomasz Samojlik, wydawnictwo: Widnokrąg, 2016, objętość: 24 strony, leporello, dla dzieci w wieku: 3+, cena okładkowa: 45 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA ZA 33 zł

Nietypowa książka o przyrodzie. Zamiast słów znajdziemy piktogramy w komiksowych dymkach. Jest jedną wielką ilustracją. Dzięki temu informacje w niej przemycone są dostępne dla dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać. Forma pozwala na sporą swobodę interpretacji, jest bardzo humorystyczna i wciąga na długie godziny… tak podana wiedza na pewno łatwiej wchodzi do głowy ?

Tytułowy Pikotek to bardzo urocze zwierzątko. Jest cały czerwony, ma przesłodki pyszczek i pętelkę na ogonku, której zawdzięcza swoją nazwę. Pikotka jeszcze nikt nie odkrył, a on bardzo by tego pragnął. Wyrusza więc w podróż po lesie, a czytelnik razem z nim. Pikotek spotyka mnóstwo zwierząt i każdego pyta czy wie kim on jest. Równolegle w lesie rozgrywa się 12 historii innych zwierząt, tych dawno odkrytych i znanych. Są wśród nich kret, żubr, niedźwiedź brunatny, lis, wydra. Dzięki piktogramom dowiadujemy się wielu rzeczy… czym żywią się konkretne gatunki, ile mają potomstwa, gdzie mieszkają.

Sztywna kwadratowa okładka kryje poskładaną w harmonijkę książkę, która po rozłożeniu ma prawie 7 metrów. Można ją oczywiście przeglądać złożoną, ale dużo atrakcyjniej i ciekawiej jest po rozłożeniu jej na ziemi. Bardzo dobrze sprawdza się na zewnątrz, na przykład na spacerze w lesie.

Na tropie angielskich słówek

redakcja: Hubert Bobrowski, Renata Kicka, ilustracje: praca zbiorowa, wydawnictwo: Edgard, 2017, objętość: 24 strony, dla dzieci: 3+, cena okładkowa: 39,90 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA za 29,90 zł

Wielki polsko-angielski kartonowy słownik dla dzieci! To nowa propozycja od Kapitana Nauka, wspierająca wczesną naukę języka angielskiego, ale również ćwicząca spostrzegawczość i spełniająca zadanie książki-wyszukiwanki. Bo nauka języka obcego nie musi być nudna! A nawet nie może ?

To nie jest klasyczny słownik obrazkowy… tu trzeba zostać detektywem i wytropić angielskie słówka, w gąszczu pięknych, kolorowych detali na bogato zilustrowanych rozkładówkach.

Zazwyczaj nie podaję spisu treści książek, ale tym razem nie mogę się powstrzymać ? Dzięki temu przekonacie się, jak dużo tu obszarów prezentowanych słów oraz, jak wielka różnorodność artystyczna!

Rozkładówek jest dwanaście. Każda z nich ma temat przewodni, dotyczy innego obszaru oraz prawie każdą stworzył inny polski rysownik. Tylko Katarzynie Urbaniak powierzono dwie.

Ten zabieg jest świetny pod kilkoma względami. Plansze, dzięki wielkiej różnorodności graficznej, nie zlewają się w całość, łatwiej zapamiętać konkretne słówka.

Znacie inne książki tego typu, których nie można przegapić? 😀

Reklama

Comments (3)

Dla młodszych poszukiwaczy oczywiście całe serie o:
– Ulicy Czereśniowej
– Mamoko
– 1001 rzeczy do odkrycia (Czarodzieje, Boże Narodzenie, Piraci), 1001 robaczków do odnalezienia (ulubiona obu moich synów) i przekrojowa Wielka Księga Rzeczy do Odkrycia
Do poszukiwań świetnie nadają się też Mapy Mizielińskich i pełne szczegółów książki o Pettsonie i Findusie (z muklami na czele)…
Polecamy!

Gdzie jest Wally?

Cała seria.

o tak! My też uwielbiamy, a nigdy na blogu nie pokazywaliśmy! Muszę to nadrobić! Dzięki za komentarz 🙂

Zostaw komentarz