Aleksandra i Daniel Mizielińscy to duet grafików i ilustratorów, którego nie trzeba przedstawiać. Mają na swoim koncie sporo książek znanych już na całym świecie, a największym sukcesem komercyjnym jak dotychczas okazały się “MAPY”, wydane w 26 krajach.
Wypracowany przez nich naiwny styl jest bardzo charakterystyczny, przypominający dziecięce rysunki. Ich książki są pełne kolorów, szczegółów, zabawnych postaci, które zapadają w pamięć.
“Pod ziemią. Pod wodą” to album popularnonaukowy dla dzieci. To wielkoformatowa publikacja, którą można nazwać “podłogową”. Jej naprawdę duży format jest w pełni uzasadniony -każda rozkładówka to wielka plansza, z mnóstwem informacji, które nie byłyby tak czytelne w małych rozmiarach. To sprawia, że książka nie jest na raz, tylko na milion razy.
Książka jest dwustronna, ma dwie okładki – z jednej strony ogniście czerwona “Pod ziemią”, z drugiej niebieska “Pod wodą”. Można czytać ją z dwóch stron, a plansze schodzą się w środku, gdzie jest prezentacja jądra Ziemi.
Album jest pełen niesamowitych rysunkowych przekroi ukazujących co dzieje się pod kolejnymi warstwami. Pod ziemią odwiedzamy nory zwierząt, mrowiska, kable i rury, kopalnię, metro, wnętrze wulkanu i wiele innych. Pod wodą podziwiamy rafę koralową, poznajemy mieszkańców głębin, rów mariański, możemy nawet odwiedzić wrak Titanika. Sporo tu tekstu, głównie ciekawostek naukowych, podanych w bardzo przystępny dla dziecka sposób.
Uwielbiam tą publikację, jest absolutnym MUST HAVE w każdej dziecięcej biblioteczce, niesamowita pomoc do nauki w szkole, do rozwijania wyobraźni i poszerzania wiedzy. Dajcie się zabrać wgłąb naszej planety!
autorzy: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo Dwie Siostry, 2015
110 stron
dla dzieci 7+
cena okładkowa 64,90 zł
K O N K U R S
Z okazji dzisiejszego Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich mamy dla Was jeden egzemplarz, przekazany przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Aby wziąć udział w konkursie należy postępować standardowo 🙂 czyli
- udostępnić konkursowy post na facebooku
- tu na blogu pod tym wpisem zostawić komentarz z odpowiedzią na pytanie co najbardziej chcielibyście zobaczyć z wnętrza globu i dlaczego
- autora najciekawszej według nas odpowiedzi nagrodzimy książką
- macie czas do 30 kwietnia do północy
- wyniki zostaną ogłoszone na fb i tu pod tym wpisem
- dobrej zabawy i powodzenia!
W Y N I K I K O N K U R S U
Książkę Państwa Mizielińskich “Pod ziemią. Pod wodą” otrzymuje Ewelina Sch. Gratulujemy!
Ciężko było z decyzją, sporo ciekawych odpowiedzi podesłaliście. Dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych książkowych konkursach. 🙂
Chciałabym zobaczyć jak żyją wszystkie słodkie robaczki.
Najbardziej chciałabym zobaczyć wielką skorupę starego żółwia_ Hania 7 lat
Marzę by zobaczyć jądro ziemi, najgłębszą głębię głębi.
Z wnętrza ziemi? Nic.
Dlaczego?
Ponieważ ziemia ma kształt dysku i jest noszona przez 4 słoni stojących na skorupie wielkiego żółwia, który płynie w kosmosie.
Chciałabym zobaczyć, co się kryje we wnętrzu człowieka, warstwa, po warstwie.
Ach, zajrzeć do wnętrza globu! To by dopiero było! Tyle tam jest różności! Tyle ciekawostek! Ostatnio króluje u nas faza “Mamo! Tato! Co to jest?”:-) Moją małą córeczkę bardzo ciekawi, gdzie żyją dżdżownice, a co to są za ogromne szkielety w ziemi, a jaką norę ma królik, a jaką borsuk, a jaką kret. I czy ma tam stoliczek, łóżeczko, kocyk i kubeczek na herbatkę;-) Jak wygląda mrowisko? Gdzie mieszka królowa mrówek? Czy mają swoje pokoiki? A jakie korzenie mają drzewa? A czemu są pod ziemią? Że o morzach i oceanach nie wspomnę. Tam to dopiero się dzieje! A jeszcze głębiej pod ziemią – co to jest to jądro ziemi? Jak pestka w śliwce! Tak? … Więc jeśli moglibyśmy zobaczyć wnętrze globu – chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej:-) Żeby jak najwięcej móc pokazać i opowiedzieć małej, ciekawej świata dziewczynce:-)
Ciekawość świat jest silna. Każdą jego część łakniemy wszystkimi zmysłami. Nie ma jednej rzeczy,są ich miliardy. Piach,ziemia,kamień,ziarno, więcej…Woda,skąd tyle wody?!
Wybuchy podwodnych wulkanów! To chyba jeden z tematów, który bardzo wzbudza moje zainteresowanie. Choć szczerze mówiąc nasza planeta kryje tyle ciekawych zjawisk, że ciężko jest mi się okreslić. 🙂 a książka świetna i zdecydownie musi zagościć na naszej półce.
Raczkujące, pierwsze kroki, drepty, kroczki, biegi, podskoki, kroki milowe, krok w dorosłość, wolny krok, podpierany laską, ostatni krok…..
Z wnętrza ziemi mogłabym zobaczyć stopy te od maleńkości, do starości – życie. Bo czy może być coś piękniejszego od życia?
Chcialabym zobaczyc skamieniałości –
Np. Szkielet Tyranozaura 🙂
We wszystkim, co znajduje się POD, czai się wielka tajemnica, a – przyznaję i krzywię się na samą myśl – nużąco jest trwać w odpieraniu zarzutów własnej ciekawości o brak troski w zaspokajaniu jej. Widywałam długie i mocne korzenie roślin, przeplatałam przyjaciółkę dżdżownicę między palcami, w pudełku na skarby trzymam skałę magmową, nawet sama wielokrotnie podróżowałam pod ziemią – metrem. Pod wodą otwierałam oczy, by dojrzeć, co znajduje się na samym dnie. Jednak nigdy nie wytrwałam w tym ćwiczeniu – oczy szczypały zbyt mocno, a dno spowijały gęste ciemności. Dlatego najbardziej chciałabym wiedzieć, co znajduje się w najgłębszych warstwach wód, by przestać kojarzyć je z mrokiem i móc cieszyć się wiedzą, że istnieje tam kolorowe życie – istnieje?
Chętnie bym zobaczyła podwodny świat, który jest tak kolorowy i niesamowity,np. świecącą rybę, rafę koralową, podwodne jaskinie oraz wulkany, wraki okrętów na dnie oceanów.
Z wnętrza globu chciałabym spojrzeć na słońce. Zobaczyć je przez sieć podziemnych korytarzy, przez siatkę rzek. Chciałabym jak promienie słońca prześwietlają różne powłoki ziemi. Jak docierają do norek i jaskiń zwierząt i owadów.
Najchętniej poznałybyśmy wszelkie przejawy życia, które istniało na ziemi na przestrzeni lat od momentu jej powstania aż po dzień dzisiejszy. Przeróżne robaki, owady i zwierzęta kręgowe żyjące pod ziemią. Ich schronienia, norki, podziemne korytarze, skamieniałości, a także ślady działalności człowieka, tego prehistorycznego, jak i współczesnego. Intryguje nas również swiat podwodny.
Post udostępniony na fb jako Gra żyna https://www.facebook.com/GraZynaSta
Co chciałabym zobaczyć z wnętrza globu? To co nieodkryte, intrygujące i ulotne. Np. Ile jest stóp pod ziemią? Kto pod kim dołki kopie? Gdzie jest ukryty skarb? Skoro Ziemia ma skorupę, to czy w środku jest żółtko? Strusia który schował głowę w piasku. Czy są tam kolory? I czy Juliusz Verne miał rację w “Podróży do wnętrza Ziemii”?
Pozdrawiam innych ciekawych wnętrza Ziemii. 🙂